ADPSV 300/5 – 0,5

Dostupnosť: od 7 do 14 pracovných dní
192,62 € s DPH (160,52 € bez DPH)
ks

Kód: 1175
Ean: 8590875033569
Výrobca: Fenix
Značka: Ecofloor – exteriér
Šírka: 0.5 m
Dĺžka: 10 m
Hmotnosť: 4.2 kg
Príkon: 1500 W
Plocha m²: 5 m²
Dĺžka vodiča: SK 1 x 5 m

Vykurovacia rohož dvojžilová ADPSV 300/5 – 0,5

Dvojžilová vykurovacia rohož ADPSV s ochranným opletením je rohož určená špeciálne pre vonkajšie aplikácie (cesty, chodníky, terasy...)

Je vyrobená z robustného, mechanicky odolného vodiča, ktorého jadrá sú zapletené zo 7 žíl. Každé má dvojvrstvovú izoláciu a preto sa vyznačuje veľmi dobrou mechanickou aj teplotnou odolnosťou. Vykurovací vodič tu nieje umiestnený na bežnej tkanine, ale spojený fixačným pásom.

ADPSV je dvojžilová vykurovacia rohož, ktorá má vo vnútri dve žily (rezistencie) a preto má pripájací koniec s dĺžkou 5 m len na jednej strane. To znamená, že vykurovací vodič môže začať na jednej strane vykurovaného priestoru a skončiť na druhej.

Umiestnenie vykurovacej rohože ADPSV

Montáž do betónu

-odporúčame vykurovací prvok umiestniť do betónovej dosky, ktorá bude chrániť vykurovací vodič pred poškodením pri zaťažení komunikácie dopravnými prostriedkami

 1. Dlažba, betón
 2. Regulácia
 3. Jemný náplavný piesok
 4. Betónová vrstva
 5. Vykurovacia rohož ADPSV
 6. Podklad (štrk - 150 - 300 mm)

 

 

Montáž do piesku

- vhodné pre chodníky, ktoré niesú zaťažované dopravnými prostriedkami

 1. Zámková dlažba
 2. Regulácia
 3. Jemný náplavný piesok
 4. Vykurovacia rohož ADPSV
 5. Podklad (štrk - 150 - 300 mm)

 

 

Nábeh vykurovacieho systému je závislý na skladbe uloženia  okruhov/rohoží, nastavenia regulácie, vonkajšej teplote. Pri  uložení  do  betónu je reakcia ďalej spomalená  vplyvom  akumulácie tepla do betónu. K viditeľnej reakcii (roztápaniu) tak môže dochádzať aj niekoľko hodín.

Vlastnosti vykurovacej rohože ADPSV 300/5 – 0,5

 • dvojžilová vykurovacia rohož do exteriéru,
 • robustný, mechanicky odolný vodič,
 • dvojvrstvová izolácia,
 • pre pochôdzné a pojazdné komunikácie,
 • priemer vodiča 5 - 5,9 mm,
 • studený koniec 1 x 5 m, 
 • potrebné dokúpiť reguláciu.

 

Inštalovaný príkon a regulácia

Pre vyhrievanie vonkajších plôch sa inštaluje plošný príkon 300 W/m². Takto vysoký výkon je nevyhnutný, aby systém mohol správne fungovať aj pri veľkých mrazoch.

Nezanedbateľná je aj správna regulácia, ktorá uvedie vykurovací systém do prevádzky už v dobe keď nebezpečenstvo námrazy vzniká. Regulácia sníma teplotu, ale aj vlhkosť prostredia. Ak je regulácia ovládaná užívateľom ručne a je spustená až v dobe snehovej pokrývky, môže jej rozpustenie trvať viac ako 12 hodín. Je veľmi dôležité uvedomiť si, že vykurovací vodič je umiestnený v zemi, ktorá má obrovskú schopnosť prijať teplo a tak je potrebné veľké množstvo energie na premenenie snehu na vodu.

V prípade poškodenia vykurovacej rohože je možné ho opraviť sadou KIT č. 3.