Elektrické vykurovacie fólie

Vysokokvalitné elektrické podlahové a stropné vykurovacie fólie za výhodné ceny.

Zloženie a použitie elektrických vykurovacích fólií

Elektrické vykurovacie fólie sú dve polyesterové fólie teplom laminované k sebe. Vykurovacia fólia má po oboch stranách uložené v celej dĺžke medené pásky s postriebrením – vodiče (tzv. zbernice). Naprieč medzi zbernicami je sieťotiskom nanášaný vykurovací prvok v podobe prášku z homogenizovaného grafitu. Pásky sú medzi zbernicami zapojené paralelne a je medzi nimi 1 cm medzera, preto sa dajú fólie strihať na ľubovoľné dĺžky, a napriek tomu je plošný príkon aj prevádzkové napájanie stále rovnaké. Strihať ich však môžeme len po dĺžke, šírky fólie sú pevne dané.

Elektrické vykurovacie fólie sú určené na vykurovanie bytov, rodinných domov, kancelárií či obchodných prevádzok.

Vykurovacia fólia pre podlahové vykurovanie

Vykurovacia fólia pre podlahové vykurovanie sa pokladá na zem pod plávajúcu podlahu a jej hrúbka je len 0,4 mm nakoľko sa tu počíta s vyšším mechanickým namáhaním. Je schopná vyhrievať v celej ploche a tým sa docieli potrebný výkon už pri nižších teplotách. Aby bolo možné dávať fólie čo najbližšie k sebe a pokryť tak čo najväčšiu plochu, nevykurovacie okraje sú iba 25 mm. Povrchová teplota je tak do celej miestnosti rovnomerne rozložená a stavebné konštrukcie sú tak menej tepelne namáhané

Vykurovacia fólia pre stropné vykurovanie

Vykurovacia fólia pre stropné vykurovanie sa umiestňuje na strop do sadrokartónovej konštrukcie. Jej hrúbka je iba 0,3 mm. Keďže sa obvykle fixuje k nosníkom SDK konštrukcie, tak potrebuje širší okraj na uchytenie, preto jej nevykurovacie okraje sú 50 mm. 

Krytka

0,59 €
Kód: 87

Parozábrana

0,66 €
Kód: 201

Konektor – Crimp

0,87 €
Kód: 51

Mastic

3,98 €
Kód: 53

MHF 12

11,97 €
Kód: 277
Používaním stránok prevádzkovateľa Soleya s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.