Elektrické vykurovacie fólie

Vysokokvalitné elektrické podlahové a stropné vykurovacie fólie s dlhou životnosťou, nízkymi prevádzkovými nákladmi, antibakteriálnymi účinkami, úsporou energie a výhodnými cenami.

Vykurovacia fólia pre podlahové vykurovanie

Elektrické vykurovacie fólie sú určené na vykurovanie bytov, rodinných domov, kancelárii, či obchodných prevádzok.

Pri podlahovom vykurovaní sa fólia pokladá na rovný povrch, ktorý je bez akýchkoľvek nerovností, priamo pod plávajúcu podlahu. Pásy  sa na podlahe ukladajú vedľa seba, no  jednotlivé časti fólie sa nesmú dotýkať a ani krížiť. Jej hrúbka je len 0,5 mm.  Fólie sa dajú strihať na ľubovoľné dĺžky a aj napriek tomu je plošný príkon a prevádzkové napájanie stále rovnaké. Strihať ich však môžeme len po dĺžke, šírky fólie sú dané pevne.

Pre vyššiu efektivitu vykurovacích fólii sa odporúča, aby sa neumiestňovali pod vybavenie miestnosti, ktoré je stabilne zabudované a mohlo by brániť odvodu tepla. Ak sa zákazník predsa rozhodne uložiť vykurovaciu fóliu aj pod nábytok, odporúčame, aby medzi podlahou a spodnou hranou nábytku bola aspoň 3 cm medzera. 

Vykurovacia fólia pre stropné vykurovanie

Vykurovacia fólia pre stropné vykurovanie sa umiestňuje na strop do sadrokartónovej konštrukcie. Jej hrúbka je iba 0,3 mm. Keďže sa obvykle fixuje k nosníkom SDK konštrukcie, tak potrebuje širší okraj na uchytenie, preto jej nevykurovacie okraje sú 5 cm.