Zvýhodnené sety vykurovacích rohoží

Široký výber setov vykurovacej rohože rôznych rozmerov a termostatov z danej ponuky za zvýhodnené ceny.

Sety elektrických vykurovacích rohoží pre svojpomocnú inštaláciu obsahujú vykurovaciu rohož so šírkou 50 cm. Základným kritériom pri výbere setu je požadovaná veľkosť vykurovanej plochy, pričom sa vyberie set, v ktorom je rohož zodpovedajúcej veľkosti. Zvýhodnené sety sú ponúkané s plošným výkonom  150  W/m².

Vďaka svojmu výkonu 150 W/m²  nám vykurovacia rohož  zaistí nielen teplú  podlahu, ale môže byť inštalovaná aj ako hlavný zdroj vykurovania v objektoch s dobrými tepelnými vlastnosťami .

Uplatnenie má predovšetkým pre kúpeľne, WC, kuchyne a miestnosti, kde vyšší plošný príkon zaistí  rýchlejšie prehriatie podlahy.

 Určené na umiestnenie do flexibilného lepidla alebo samonivelačného priamo pod dlažbu.

V ponuke sú vykurovacie rohože jednožilové a dvojžilové. Jednožilové sú vybavené dvoma pripájacimi koncami, čo v praxi znamená, že potrebujete začať a skončiť v mieste napájania. Sú náročnejšie na pokládku. Dvojžilové vykurovacie rohože s jedným pripájacím koncom vám zaistia  jednoduchšiu pokládku, kvôli napájaniu len na jednej strane rohože.

Výhodou vykurovacích rohoží oproti vodičovému okruhu je jednoduchá a rýchla pokládka. Sú však určené skôr pre inštaláciu do pravidelných plôch, pri ktorých je jedna strana násobkom šírky rohože (50 cm).

Súčasťou setu je aj termostat, pričom máte možnosť si vybrať z viacerých typov.

Ak plánujete používať podlahové vykurovanie len ako komfortné vyhrievanie podlahy v krátkych intervaloch (cca 1 hod. ráno a večer), odporúčame použiť tvrdenú izolačnú dosku 6 mm alebo 10 mm, a tak výrazne skrátiť dobu ohrevu podlahy.