ADPSV 303400

Dostupnosť: od 7 do 14 pracovných dní
304,40 € s DPH (253,67 € bez DPH)
ks

Kód: 1116
Ean: 8590875032883
Výrobca: Fenix
Značka: Ecofloor – exteriér
Dĺžka: 114 m
Hmotnosť: 7.3 kg
Príkon: 3400 W
Dĺžka vodiča: SK 1 x 5 m

Dvojžilový vodič s ochranným opletením ADPSV 303400

Dvojžilový vodič s ochranným opletením ADPSV je robustný, mechanicky odolný vodič určený do vonkajšieho prostredia.Topné vodiče sa pripájajú na sústavu 230 V. Plášť kábla je odolný proti UV žiareniu a teplotná odolnosť plášťa je 80 °C. 

Ochráni chodník, cesty, nájazdové rampy, schodisko či odkvapy a zvody.

ADPSV je dvojžilový vykurovací vodič, ktorý má vo vnútri dve žily (rezistencie) a preto má pripájací koniec len na jednej strane. Pripájací koniec má dĺžku 5 m. To znamená , že vykurovací vodič môže začínať na jednej strane vykurovaného priestoru a skončiť na druhej. Inštalácia vykurovacieho vodiča je tak podstatne jednoduchšia ako pri jednožilovom vodiči.

Použitie vykurovacieho vodiča ADPSV 303400

  • pochôdzné komunikácie – umiestnenie do pieskového lôžka alebo do betónovej dosky; pri schodoch, terasách ap. do lepiaceho tmelu,
  • pojazdné komunikácie – umiestnenie do betónovej dosky, ktorá chráni vykurovací vodič pred poškodením pri zaťažení komunikácie autom,
  • odkvapy a zvody – umiestnenie do odkvapov a zvodov proti zamŕzaniu a následnému zaťaženiu, poprípade poškodeniu.

Nábeh vykurovacieho systému je závislý na skladbe uloženia  okruhov/rohoží, nastavenia regulácie, vonkajšej teplote. Pri  uložení  do  betónu je reakcia ďalej spomalená  vplyvom  akumulácie tepla do betónu. K viditeľnej reakcii (roztápaniu) tak môže dochádzať aj niekoľko hodín.

Vlastnosti vykurovacieho vodiča ADPSV 303400

  • robustný, mechanický odolný vodič do exteriéru,
  • dvojžilový vykurovací vodič,
  • vyhrievanie pre cesty, chodníky, schody, rampy, odkvapy a zvody,
  • inštaluje sa plošný príkon 300 W/m²,
  • priemer vodiča 5 –​ 5,9 mm,
  • studený koniec 1 x 5 m,
  • potrebné dokúpiť reguláciu.

Inštalovaný príkon a regulácia

Pre vyhrievanie vonkajších plôch sa inštaluje plošný príkon 300 W/m². Takto vysoký výkon je nevyhnutný, aby systém mohol správne fungovať aj pri veľkých mrazoch.

Nezanedbateľná je aj správna regulácia, ktorá uvedie vykurovací systém do prevádzky už v dobe keď nebezpečenstvo námrazy vzniká. Regulácia sníma teplotu, ale aj vlhkosť prostredia. Ak je regulácia ovládaná užívateľom ručne a je spustená až v dobe snehovej pokrývky, môže jej rozpustenie trvať viac ako 12 hodín. Je veľmi dôležité uvedomiť si, že vykurovací vodič je umiestnený v zemi, ktorá má obrovskú schopnosť prijať teplo a tak je potrebné veľké množstvo energie na premenenie snehu na vodu.

V prípade poškodenia vykurovacej rohože je možné ho opraviť sadou KIT č. 3.