MADPSP 401320

Dostupnosť: od 7 do 14 pracovných dní
143,49 € s DPH (119,58 € bez DPH)
ks

Kód: 1188
Ean: 8590875033071
Výrobca: Fenix
Značka: Ecofloor – exteriér
Dĺžka: 33 m
Hmotnosť: 2.8 kg
Príkon: 1320 W
Dĺžka vodiča: SK 1 x 5 m

Dvojžilový vodič s ochranným opletením MADPSP 401320

Dvojžilový vodič s ochranným opletením MADPSP je robustný, mechanicky odolný vodič, ktorý je  určený aj pre vyhrievanie asfaltových komunikácií. Topné vodiče sa pripájajú na sústavu 230 V. Plášť kábla je odolný proti UV žiareniu a  jeho teplotná odolnosť je 90 °C.

Umiestnenie dvojžilového vodiča : 

a ) montáž do betónu 

b ) montáž do jemného piesku - vhodné len pod chodníky, ktoré nie su zaťažované dopravnými prostriedkami

c ) montáž do asfaltu -  v prípade väčších plôch je nutné na kábel položiť prvú vrstvu ručne a následne po vytvrdnutí používať ťažkú techniku. 

Vďaka zvýšenému príkonu sú vodiče MADPSP ideálne tiež pre vyhrievanie chodníkov a ciest v chladnejších klimatických podmienkach.

MADPSP je dvojžilový vykurovací vodič, ktorý má vo vnútri dve žily (rezistencie) a preto má pripájací koniec len na jednej strane. Pripájací koniec má dĺžku 5 m. To znamená , že vykurovací vodič môže začínať na jednej strane vykurovaného priestoru a skončiť na druhej. Inštalácia vykurovacieho vodiča je tak podstatne jednoduchšia ako pri jednožilovom vodiči.

Nábeh vykurovacieho systému je závislý na skladbe uloženia  okruhov/rohoží, nastavenia regulácie, vonkajšej teplote. Pri  uložení  do  betónu je reakcia ďalej spomalená  vplyvom  akumulácie tepla do betónu. K viditeľnej reakcii (roztápaniu) tak môže dochádzať aj niekoľko hodín.

Vlastnosti vykurovacieho vodiča MADPSP 401320

  • robustný, mechanický odolný vodič do exteriéru,
  • dvojvrstvová izolácia,
  • zvýšený príkon 40 W/m,
  • vysoká teplotná odolnosť plášťa,
  • určený špeciálne pre asfaltové komunikácie, ale tiež pre cesty, chodníky v chladnejších klimatických podmienkach,
  • priemer vodiča 6,2 – 8,9 mm,
  • studený koniec 1 x 5 m,
  • potrebné dokúpiť reguláciu.

 

Inštalovaný príkon a regulácia

Zvýšený príkon 400 W/m2 je nevyhnutné inštalovať v chladnejších klimatických podmienkach, aby systém mohol správne fungovať aj pri veľkých mrazoch.

Nezanedbateľná je aj správna regulácia, ktorá uvedie vykurovací systém do prevádzky už v dobe keď nebezpečenstvo námrazy vzniká. Regulácia sníma teplotu, ale aj vlhkosť prostredia. Ak je regulácia ovládaná užívateľom ručne a je spustená až v dobe snehovej pokrývky, môže jej rozpustenie trvať viac ako 12 hodín. Je veľmi dôležité uvedomiť si, že vykurovacia rohož je umiestnená v zemi, ktorá má obrovskú schopnosť prijať teplo a tak je potrebné veľké množstvo energie na premenenie snehu na vodu.

V prípade poškodenia vykurovacej rohože je možné ho opraviť sadou KIT č. 3.

Záruka na vodiče Ecofloor MADPSP 40 W/m je 10 rokov.