ADPSV 10950

Dostupnosť: od 7 do 14 pracovných dní
194,27 € s DPH (161,89 € bez DPH)
ks

Kód: 429
Ean: 8590875026455
Výrobca: Fenix
Značka: Ecofloor – exteriér
Dĺžka: 87 m
Hmotnosť: 4.2 kg
Príkon: 950 W
Napätie: 230 V
Dĺžka vodiča: SK 1 x 5 m

Vykurovací vodič ADPSV

Vykurovací vodič ADPSV s ochranným opletením  je určený pre podlahové vykurovanie do poteru (4-8 cm) a pre ochranu potrubia pred mrazom.  Vykurovací okruh je z dvojžilového vodiča o priemere 5,5 mm. Je vybavený jedným pripájacím vodičom – tzv. studeným koncom o dĺžke 5 m (za príplatok je možnosť dlhšieho SK). Pripájací vodič sa zapája do inštalačnej krabice a na prevádzku vykurovacieho okruhu je nutný externý termostat s priloženou sondou (čidlom). Vykurovacie okruhy sa vyrábajú v dĺžkach až 194 m, preto sú vhodné skôr pre priemyselné aplikácie.

Inštalácia vodiča ADPSV - podlahové vykurovanie do poteru

Vykurovací okruh ADPSV s troma vrstvami ochranného opletenia je vhodný pre podlahové vykurovanie do priemyselných objektov, ale aj do priestorov s požadovanou zvýšenou ochranou (kúpeľne, práčovne a pod.). Vďaka jeho rýchlej inštalácii je vhodný aj pre tvarovo komplikované plochy.

Inštalácia vodiča ADPSV - protimrazová ochrana

Vodič je určený pre ochranu plastového aj kovového potrubia. Pri aplikácií na plastové potrubie je potrebné potrubie najprv obaliť hliníkovou páskou alebo fóliou. Pri kovovom potrubí sa vodič inštaluje priamo. Pri inštalácií vodiča je potrebné dávať pozor, aby sa vykurovací vodič nekrížil a  nedotýkal.  Vykurovací vodič  je možné okolo potrubia obvíjať alebo viesť paralelne. Pretože pri obvíjaní je zložité odhadnúť tzv. stúpanie závitu, odporúčame vykurovací vodič rozdeliť na rovnomerné úseky.  Zafixujeme začiatok a koniec vodiča, vzniknuté previsnutie v polovici opäť zafixujeme na potrubie. Pokračovaním vytvoríme niekoľko rovnomerných previsnutí, ktoré obvíjame okolo potrubia v protismere. Po inštalácií vodiča na potrubie je potrebné ho v celej dĺžke prilepiť hliníkovou samolepiacou páskou. Samolepiace hliníkové pásky (fólie) pomáhajú rovnomerne prenášať teplo z plášťa vodiča na chránené potrubie. V závere je potrebné potrubie ochrániť vhodnou tepelnou izoláciou. Vodič nemá tepelnú izoláciu nahradiť, iba vyrovnáva straty tepla, ktorým  žiadna izolácia nedokáže úspešne zabrániť.

Pre viac informácii doporučujeme prečítať si priložený návod na použitie.

Vlastnosti vykurovacieho vodiča ADPSV

  • dvojžilový vodič s ochranným opletením o priemere 5-5,9 mm,
  • jeden pripájací koniec, dĺžka 5 m,
  • vhodný pre priemyselné aplikácie,
  • vykurovací vodič pre kovové aj plastové potrubie,
  • vykurovací vodič sa nesmie krížiť ani dotýkať,
  • potrebné dokúpenie externého termostatu s priloženou sondou,
  • pripojenie do inštalačnej krabice,
  • vyrábajú sa do dĺžky 194 m,
  • potrebná tepelná izolácia na ochranu potrubia aj vykurovacieho vodiča.

Určenie potrebného príkonu vodiča - protimrazová ochrana

Príkon vodiča je závislý na teplote okolitého prostrediahrúbke a typu tepelnej izolácie a na požadovanej teplote prepravovaného média. Pre ochranu potrubia sa obvykle používajú vodiče s príkonom 10 – 15 W/m. Požadovaný príkon vodiča na 1 m dĺžky možno orientačne určiť z tabuľky.

Príklad a odporúčania nájdete v našom článku Protimrazová ochrana potrubia.

Sada termostat UTR so sondou

173,60 €
Kód: P1418

Sada termostat ITR so sondou

129,20 €
Kód: P1417

EBERLE ITR-3 528 800

102,80 €
Kód: 360

Opravná sada KIT č. 3

11,74 €
Kód: 272

EBERLE UTR/60

147,20 €
Kód: 556