Nová dimenzia v elektrickom kúrení

Stropné vykurovanie nie je žiadnou novinkou ale pre malometrážne objekty je tým správnym riešením.

Nová dimenzia v elektrickom kúrení

Nová dimenzia v elektrickom kúrení pre slovenské domácnosti – elektrické stropné vykurovanie

Elektrické stropné vykurovanie nie je nijakou novinkou na trhu, no novinkou sú pre súčasných záujemcov o tento typ kúrenia práve nové produkty, ktoré skvalitňujú a zlepšujú podmienky pre domácnosti. Stropné vykurovanie je opakom podlahového vykurovania. Ide o sálavé vykurovanie elektrickými vykurovacími fóliami, pri ktorom sa minimalizuje držanie teplého vzduchu pri strope. Vykurovanie prostredníctvom stropných fólií je vhodné pre domácnosti alebo firmy, ktorých podlaha je z väčšej časti pokrytá nábytkom, zariadením a plocha pre podlahové kúrenie je nedostatočná, hlavne pri malometrážnych objektoch.

Aktuálny trend, ktorý hlása eko – teórie je veľmi naklonený vykurovaniu prostredníctvom elektrickej energie. Na stropné kúrenie sa využívajú tzv. elektrické stropné vykurovacie fólie, ktoré spĺňajú všetky požiadavky na ekologické, zdravé a ekonomické vykurovanie. Fungujú na rovnakom princípe ako elektrická podlahová fólia. Rovnomerným prehrievaním sadrokartónových konštrukcií vytvárajú ideálne teplotné podmienky v miestnosti. Zdrojom tepla sú tu elektrické vykurovacie fólie, ktoré odovzdávajú teplo prostredníctvom sadrokartónových dosiek.

V porovnaní so staršími možnosťami stropného vykurovania možno poznamenať, že stropné fólie dosahujú rovnaký výkon pri nižšej teplote ako kedysi populárne vykurovacie teplovodné trúbky, a to práve vďaka širokej vykurovacej ploche, ktorú zaberajú.

Súčasťou inštalácie vykurovacích stropných fólií by mal byť v každom prípade termostat, ktorý dokáže zabezpečiť pohodlnú a jednoduchú reguláciu. Môžete si vybrať jednoduché analógové termostaty, digitálne programovateľné termostaty ale aj bezdrôtovú reguláciu.

Nami ponúkané elektrické vykurovacie fólie majú ako jediné certifikát od firmy Knauf a Rigips, ktorý deklaruje kompatibilitu v prípade použitia ich sadrokartónových dosiek a tmelov.


Súvisiace produkty