Ovládajte kúrenie na diaľku

Aj Vás trápi otázka ako mať pod kontrolou kúrenie vo Vašom dome, chate, či inom objekte ? Mať takéto požiadavky v dnešnej modernej dobe nie je nič neobvyklé a hlavne nereálne. Zvýšiť alebo naopak znížiť teplotu, kontrolovať spotrebu, zmeniť režim kúrenia a omnoho viac ponúka množstvo inteligentných systémov ovládaných pomocou internetu cez aplikáciu vo Vašom mobile, či tablete, ktoré nielen zaručujú komfort, ale jednoznačne šetria aj Vaše peniaze.

Ovládajte kúrenie na diaľku

Inteligentné systémy môžeme rozdeliť do 3 základných skupín:

 

1. Konvektor so zabudovaným termostatom s možnosťou ovládania cez WiFi.

Takúto možnosť ponúka nórsky výrobca Adax použitím dizajnových konvektorov Adax Neo Wifi a Adax Clea Wifi, prípadne podobné využitie majú aj konvektory s meniteľným príkonom od výrobcu Elíz.  Vyznačujú sa jednoduchou montážou s umiestnením na stenu. Keďže sú vybavené vidlicou, stačí len zapojenie do funkčnej elektrickej zásuvky. Nie je nutná špeciálna elektroinštalačná príprava.

Konvektor so zabudovaným prijímačom stačí na záver napojiť na domácu Wifi sieť a spárovať ho s mobilným telefónom. Takto je možné spárovať aj viac zdrojov na jednu aplikáciu a ovládať kúrenie v celom dome jednotlivo pre každú miestnosť, čím  zabezpečíme jeho ekonomickú  prevádzku. 

 

 

 

 

2. Izbový termostat s možnosťou ovládania cez Wifi 

Termostat TFT Wifi je digitálny programovateľný termostat, ktorý svojím programom časovania udrží Váš domov v tepelnej pohode a zároveň minimalizuje náklady na vykurovanie. Naviac je možné vzdialené ovládanie pomocou aplikácie vo Vašom mobile a to z akéhokoľvek miesta s pripojením na internet. Termostat je nutné napojiť na domácu Wifi sieť a spárovať ho tak s mobilným telefónom.

Takéto ovládanie na diaľku si vyžaduje  predprípravu elektroinštalácie, kvôli osadeniu termostatu na stenu a jeho následného prepojenia so zdrojom kúrenia. Takto je možné prepojiť a riadiť napríklad konvektor, infrapanel, radiátor alebo podlahové, či stropné kúrenie. Termostat  sníma teplotu priestoru, podlahy, alebo jej kombináciu. Vďaka svojej funkcionalite a jednoduchosti ovládania sa stáva ideálnym riešením regulácie elektrického kúrenia.

 

 

3. Riadiaca jednotka

 

Centrálna riadiaca jednotka TapHome predstavuje najvyšší možný štandard inteligentného ovládania a  práve preto sa radí medzi "jednotku na trhu".

 Je vhodná predovšetkým pre novostavby, prípadne  pre objekty s plánovanou celkovou rekonštrukciou, nakoľko tento centrálny systém ovládania si vyžaduje  špeciálnu predprípravu. Jednotka je inštalovaná v rozvodnej skrini a pre jej funkčnosť je nutné priame pripojenie na internet.

Prostredníctvom prehľadnej mobilnej aplikácie môžete ovládať množstvo systémov ako napr. kúrenie a chladenie, tienenie, osvetlenie, vetranie, napojenie fotovoltaiky a mnoho iného. Podrobnejšie informácie o možnosti využitia centrálnej riadiacej jednotky TapHome Vám ponúkame v článku.

Pre svoju obšírnu možnosť ovládania rôznych zdrojov predstavuje revolučné a inteligentné riešenie pre Váš domov, multifunkčný objekt, predajňu, hotel a podobne.

 

 

Dôležité upozornenie :

Na ovládanie týchto inteligentných zariadení nie je potrebná verejná/ statická IP adresa. V prípade výpadku internetu je kúrenie plne funkčné s obmedzením zmeny teploty, alebo akejkoľvek inej zmeny na diaľku. Kúrenie sa riadi posledným nastavením.