ELSR-N 20 BO protimrazová ochrana odkvapov a striech

Dostupnosť: do 2 až 3 pracovných dní
18,48 € s DPH (15,40 € bez DPH)
m

Kód: 1005
Ean: 8590875029159
Výrobca: Fenix
Značka: Ecofloor – exteriér
Hmotnosť: 0.08 kg
Klimatizácie 3

Samoregulačný kábel ELSR-N 20 W/m protimrazová ochrana odkvapov a striech

Samoregulačné káble ELSR-N 20 W/m majú plochý prierez (cca 5 x 15 mm) a menia svoj výkon podľa okolitej teploty. Sú určené pre ochranu strešných odkvapov a zvodov pred snehom a ľadom. Kábel sa predáva v metráži po 0,5 m. Zatiaľ čo odporový vykurovací vodič vykuruje v celej dĺžke rovnako a prípadne zablokovanie odvodu tepla v niektorej jeho časti vedie k miestnemu prehrievaniu, konštrukcia samoregulačných vodičov zaisťuje automatickú regulácia vykurovacieho výkonu v závislosti na okolitej teplote a to v konkrétnom mieste jeho dĺžky.

Zloženie samoregulačného kábla

Samoregulačný kábel ELSR-N je tvorený dvoma medenými vodičmi, medzi ktorými je umiestnené polo vodivé vykurovacie jadro. Pri zvyšovaní okolitej teploty vzrastá odpor vykurovacieho jadra a tým sa znižuje jeho výkon. Pri poklese teploty sa naopak výkon vodiča zvyšuje. Vodiče sa preto môžu navzájom dotýkať, krížiť alebo prechádzať prostredím s rôznymi teplotami bez nebezpečenstva prehrievania alebo prepálenia. Vodič má dvojitú izoláciu s ochranným opletením, ktorá zabezpečuje vysokú elektrickú pevnosť, ochranu proti vlhkosti a odolnosť voči mechanickému poškodeniu.

Skracovanie a ukončenie vodiča

Samoregulačný vodič je možné strihať podľa potreby (iba obmedzená maximálna dĺžka v závislosti na istenie) a preto sa nerobia typové okruhy, ale k vodičom je potrebné dokúpiť príslušenstvo a to KIT č. 4, ktorý umožňuje vodič ukončiť (uzavrieť elektrický obvod) a pripojovacie studené konce SK ADPSV. Zakončenie samoregulačných káblov a pripojenie studeného konca je možné urobiť aj u nás a v tomto prípade si namiesto KIT č. 4 objednáte "Spojkovanie SR".

Technické parametre ELSR-N 20 W/m

  • príkon pri +10 °C = 20 W/m,
  • teplotná odolnosť 80 °C,
  • inštalácia možná do -10 °C,
  • min. radius ohybu 20 mm,
  • maximálna dĺžka pri hodnote ističa: 6 A = 94 m / 10 A = 116 m / 16 A = 146 m.

Vlastnosti samoregulačného kábla ELSR-N

  • určený na ochranu strešných odkvapov a zvodov pred snehom a ľadom,
  • dva medené vodiče s dvojitou izoláciou, ochranným opletením, ochrannou proti vlhkosti a odolnosťou voči mechanickému poškodeniu,
  • možnosť ľubovoľne krátiť,
  • potrebné dokúpiť KIT č. 4 a pripájacie vodiče SK ADPSV,
  • nutné použiť nadradenú reguláciu.    

UPOZORNENIE:

Samoregulačné káble menia svoj výkon podľa okolitej teploty, úplne sa ale nevypínajú, preto pre správne fungovanie je nutné použiť nadradenú reguláciu, napríklad priestorový termostat. 

SK ADPSV 1,5

3,10 €
Kód: 1181

SK ADPSV 2,5

4,70 €
Kód: 1182

Spojkovanie SR

39,27 €
Kód: 1007