Stropné vykurovanie

Neviete kam umiestniť kúrenie? Stropné vykurovacie fólie môžu byť pre vás tým správnym riešením.

Stropné vykurovanie

Stropné vykurovanie je obľúbeným spôsobom vykurovania najmä pri veľkom pokrytí podlahy nábytkom. Tento systém je vhodný pre drevostavby aj nízkoenergetické domy.

Umiestnenie stropnej vykurovacej fólie

Stropná fólia Ecofilm C je určená na stropné vykurovanie do sadrokartónových konštrukcií (SDK) podobne ako stropné sálavé infrapanely. Fólie rovnomerne prehrievajú sadrokartónové dosky, ktoré sa potom správajú ako sálavé infrapanely. Ide o rovnaký princíp ako pri použití panelov ECOSUNcelý systém však pracuje s menej než polovičnými teplotami, ktoré sú rozložené do väčšej plochy. Stavebné konštrukcie sú tak menej tepelne namáhané a zároveň rovnomernejšie prehrievané (sálanie je menej intenzívne), a tým sa stáva celý vykurovací systém komfortnejší.

Výkon vhodný pre stropné vykurovanie

Stropné vykurovacie fólie dosahujú rovnaký výkon pri nižšej teplote ako pri vykurovaní teplovodnými trúbkami alebo vykurovacími vodičmi, a to vďaka väčšej vykurovacej ploche.

Pretože pri stropnej konštrukcii na rozdiel od podlahy nie je prekážkou vyššia teplota, vyrábajú sa fólie Ecofilm C vo výkonoch 140 W/m² a 200 W/m². Šírka fólií je 500 a 400 mm, aby zodpovedala systému rastru SDK konštrukcii. Rovnako ako pri podlahových fóliách, aj pri stropných sú v ponuke fólie so zníženým príkonom 100 W/m², určené špeciálne pre nízkoenergetické domy (NED), pasívne domy a drevostavby. Fólia má hrúbku 0,3 mm a nevykurovacie okraje sú široké 50 mm, aby sa dala dobre fixovať k nosníkom SDK konštrukcie.


Súvisiace produkty