Regulácia stropného vykurovania

Elektrické vykurovacie fólie inštalované do sadrokartónových konštrukcií odovzdávajú väčšinu tepla do priestoru infračerveným žiarením. Pri regulácií stropného vykurovania je základom snímanie teploty v miestností. Termostat, ktorý meria teplotu vzduchu má byť umiestnený do výšky 1,2 m nad podlahou a nesmie byť vystavený priamemu slnečnému žiareniu, sálaniu stropného kúrenia, chladu či prievanu.

Regulácia stropného vykurovania

Podľa čoho si vybrať termostat

Podľa požiadaviek na ovládanie si môže užívateľ vybrať z viacerých termostatov. Analógový termostat zabezpečí jednoduché ovládanie. Kúrenie bude hriať kým nedosiahne požadovanú teplotu, ktorú bude následne udržiavať. Avšak pri každej želanej zmene teploty, treba ručne prepnúť termostat, nakoľko sa nedá programovať. Pri digitálnom termostate máte možnosť nastavenia týždenného programu a viacerých časových zmien počas dňa. Termostat stačí nastaviť v jeseni a každý deň sa vám až do jari stará o pohodlie sám. Elektrické stropné vykurovanie je možné napojiť aj na centrálnu riadiacu jednotku, ktorá riadi celý dom. Dom je tu ako celok rozdelený do zón, zvyčajne je jedna zóna, jedna miestnosť. V každej zóne/miestnosti si tak kúrenie samostatne regulujete podľa potreby.

Stropné kúrenie ako doplnkové kúrenie

Stropné kúrenie sa niekedy inštaluje ako doplnkové kúrenie a to iba na niektoré časti stropu, napríklad nad sedaciu súpravu. Regulácia sa tu potom rieši osobitne, buď ručným spínaním podľa potrieb užívateľa alebo časovačom, ktorý po určitej dobe vykurovania automaticky vypne. Prípadne vie byť riadené termostatom, na ktorom sa nastaví doba, kedy má byť kúrenie uvádzané do prevádzky.


Súvisiace produkty