Správna skladba podlahy pod vinyl

Správna skladba podlahy pod vinyl

Aká podložka je vhodná pod vinylovú podlahu?

V dnešnej dobe má podlahová krytina ako PVC/ vinyl, linoleum, vďaka množstvu výhod čoraz väčšiu obľubu.

Jednoduchšie a finančne menej náročné je inštalovať pod vinylovú podlahu vykurovací vodič do poteru, alebo do  lepiaceho tmelu. 

Ak však nie je možnosť použiť vykurovací vodič, prichádza do úvahy  kombinácia vinylu a vykurovacej fólie. Tu je dôležité zvoliť správnu skladbu podlahy, pretože vinylová podlaha nie je vyrobená z tak tvrdých materiálov ako laminátová alebo drevená. Keďže  na vykurovaciu fóliu nie je možné pokladať mäkké podlahové krytiny, doporučujeme použiť  podložku HEAT –PACK, ktorá sa vyznačuje veľmi dobrou tepelnou vodivosťou,  chráni fóliu pred mechanickým poškodením a zároveň nám zaručí potrebný pevný podklad.

Podložky HEAT-PAK sa vyznačujú úplne suchou montážou s navýšením konštrukcie podlahy iba o 7mm. Balenie obsahuje 8 ks dosiek (4 ks podkladovej hrúbka 3mm+4 ks krycej hrúbky 4mm), každá je chránená tenkou vrstvou lepidla. Dosky sa položia a lepia sa k sebe v dvoch vrstvách ( nutný je posun spojov, aby nedošlo k vykresleniu špár na podlahovej krytine). Po dokončení vzniká tuhá, kompaktná konštrukcia, na ktorú je možné položiť PVC alebo koberec (voľne alebo lepením).