Typy pre chatárov

Chata, či chalupa je miestom pre relax, načerpanie nových síl, priestor na chvíle trávené s rodinou a priateľmi, jedným slovom Váš druhý domov. Aj napriek tomu, že ju najčastejšie využívame v lete, nesmieme zabúdať ani na zimné obdobie. Zvýšiť teplotu pred príchodom, alebo temperovať v čase neprítomnosti, patrí medzi hlavné požiadavky chatárov.

Typy pre chatárov

Ponúkame Vám pár overených riešení :

 

Elektrický konvektor

Patrí k najviac žiadaným a obľubu si získal hlavne kvôli svojej dynamike, čo znamená, že na zvýšenie teploty v  miestnosti potrebuje pomerne krátky čas.  Je vybavený integrovaným termostatom s jednoduchým ovládaním, ktorý zabezpečí jeho ekonomickú prevádzku. Je maximálne bezpečný vďaka zabudovanej tepelnej poistke slúžiacej ako prevencia proti prehriatiu. Prevažne sa uchytáva  na stenu, no niektoré typy umožňujú dokúpenie podporných koliesok na premiestňovanie a využívanie v miestnosti podľa potreby. Štandardne je prívodný vodič ukončený  vidlicou, takže na napojenie a spustenie je potrebná len  elektrická zásuvka.

Na trhu sú konvektory od rôznych výrobcov, pričom sa môžu líšiť: výkonom,  farbou, dizajnom. Novinkou sú konvektory s možnosťou ovládania na diaľku cez WiFi, čo zaručí užívateľovi komfort v ovládaní a kontrolu teploty v čase neprítomnosti kedykoľvek a z ktoréhokoľvek miesta s pripojením na internet.

 

Infrapanel

Infrapanel sa môže využívať nielen ako hlavný zdroj, ale aj ako doplnok na lokálne vykurovanie.  Jedná sa o sálavý typ kúrenia, ktorý ohrieva primárne predmety, ľudí  v miestnosti a až sekundárne ohrieva vzduch. Má síce pomalší nábeh v porovnaní s konvektorom, ale vďaka sálaniu má človek pocit tepelnej pohody aj pri nižšej teplote. Výhodou je tiež zníženie výskytu plesne a vlhkosti v chate.Pre dosiahnutie úplnej kontroly nad kúrením doporučujeme infrapanel napojiť na vhodne zvolenú reguláciu.  Výber je široký, od jednoduchých zásuvkových, cez digitálne programovateľné až po termostaty s wifi ovládaním na diaľku.

 

 

 

Podlahové kúrenie

Podlahové kúrenie je ideálne pre chaty s veľmi dobrou tepelnou izoláciou. Aplikované môže byť do poteru, alebo priamo pod dlažbu, prípadne plávajúcu podlahu. 

Tento typ kúrenia sa nezaraďuje medzi dynamický, takže v prípade potreby bude zvýšenie teploty v priestore  trvať dlhšie,  ako pri iných zdrojoch, rádovo v hodinách. Dosiahnutie komfortnej teploty záleží od tepelných strát objektu. Podlahové kúrenie je potrebné napojiť na termostat s podlahovou sondou, ktorá sa volí  v závislosti od individuálnych požiadaviek užívateľa.

 

 

 

Kúpeľňový rebrík

Kúpeľňový rebrík je elegantný a vkusný prvok vhodný hlavne do kúpeľní a wc. Slúži na vykurovanie, temperovanie, ale tiež ako praktický sušiak na bielizeň a uteráky. Súčasťou je vykurovacia tyč ukončená  vidlicou pre napojenie do elektrickej zásuvky. Ovládanie teploty dosiahneme buď nastavením intenzity kúrenia na integrovanej regulácii, alebo napojením na zásuvkový termostat. 

 

 

 

 

 

Naše realizácie :