VAROVANIE!!!

Vykurovacie fólie v dnešnej dobe vyrábajú aj mnohí noví výrobcovia a distribútori väčšinou z ázijských zemí a snažia sa často bez dostatočných výrobných a inštalačných znalostí predávať podobné výrobky.

VAROVANIE!!!

Vykurovacie fólie na elektrické podlahové vykurovanie
 

Správne prevedené elektrické podlahové vykurovanie patrí bezpochyby k najluxusnejším a najefetívnejším spôsobom vykurovania. V Škandinávii sa používa veľmi masovo už od 90. rokov, obzvlášť s nástupom tzv. laminátových a drevených plávajúcich podláh. O spokojnosti zákazníkov svedčí nielen ich stále rastúci predaj, ale aj pomerne rýchle šírenie na ďalšie a ďalšie trhy.

S rastúcou popularitou vykurovacích fólií však prichádzajú aj noví výrobcovia a distribútori pochádzajúci väčšinou z ázijských zemí a snažia sa často bez dostatočných výrobných a inštalačných znalostí predávať podobné výrobky.
Ak nevezmeme do úvahy technické vlastnosti týchto fólií, ktoré by mali slúžiť rádovo 40 rokov a sú pri tom vyrábané firmami s veľmi krátkou históriou, ako ďaleko závažnejší problém vidíme v neznalosti základných pravidel inštalácie týchto fólií.

Spoločnosť Fenix testovala fólie s poprednými výrobcami plávajúcich podláh ako napr. Junckers, Kronospan, Egger (vyjadrenie je k dispozícii  tu), Quick – Step a ďalšími a odporúčajú sa podlahové vykurovacie fólie s maximálnym príkonom 80 W/m² pre podlahy laminátové a 60 W/m² pre podlahy drevené.

Oproti tomu sa u ázijských dodávateľov môžeme stretnúť s odporúčaným príkonom viac ako dvojnásobným 150 – 200 W/m². Tieto hodnoty znamenajú priame ohrozenie životnosti podlahy a je nutné vedieť, že väčšina výrobcov podláh v takom prípade neposkytuje žiadnu záruku na svoje výrobky!
V poslednej dobe sa, bohužiaľ, stretávame stále častejšie s nešťastnými užívateľmi takto nesprávne zrealizovanej podlahy, v niektorých prípadoch pritom dochádza nielen k poškodeniu či k zničeniu podlahovej krytiny, ale i k poškodeniu izolačných vrstiev – viď foto.

Jeseník, Apríl 2012

zdroj: www.fenix.sk


Súvisiace produkty