Elektrické kúrenie a elektrosmog

Elektrické kúrenie a elektrosmog

Vytvára elektrické kúrenie elektrosmog?

Pravda či lož ?

Elektrický podlahový systém sa stáva vďaka množstvu výhod čoraz populárnejším a vyhľadávanejším spôsobom vykurovania.

Nízke vstupné a prevádzkové náklady, komfort, tepelná pohoda, presná regulácia,... To je len zlomok výhod, ktoré podlahové kúrenie prináša, no napriek tomu sa čoraz častejšie stretávame s pojmom „ elektrosmog “, ktorý pôsobí ako strašiak na ľudí.

Odborne by sme to mohli definovať, ako umelé elektromagnetické pole, ktoré vyžarujú  všetky elektrické spotrebiče bez ktorých by sme sa v dnešnom modernom prostredí neobišli (napr. mobily, chladničky, mikrovlnné rúry ,wifi, osvetlenie, TV, a pod. ).

Rozlišujeme 2 typy podlahového kúrenia :

 

vykurovacie káble

  • určené do betónu alebo lepiaceho tmelu , musia byť dostatočne tienené, aby ľudí chránili pred nežiaducim účinkom.  Práve preto sa pri ich výrobe používajú špeciálne tieniace materiály, ktoré sú  schopné veľkú časť energie buď odraziť alebo absorbovať. Tienený kábel obsahuje uzemnený kovový výplet vo vnútri vonkajšej vrstvy izolácie. Tento uzemnený výplet "odchytáva" elektrické pole, ktoré kábel vyžaruje.

 

vykurovacie fólie

  • inštalujú sa priamo pod plávajúce podlahy. Čím je výkon na m2 vyšší, tým sa vytvára  väčšie magnetické pole, nakoľko cez fóliu preteká väčší prúd. Pri dodržaní hygienickej normy sa odporúča inštalovať vykurovacie fólie s max. výkonom do 80 W/m2. Takýto výkon zabezpečí zdravotne nezávadnu prevádzku.

 

Pri kúpe elektrického podlahového kúrenia je dobré sa obrátiť na overených predajcov, ktorý Vám určite odporučia to najlepšie. 

Podlahový systém vyrobený z kvalitných materiálov nevytvára  škodlivé magnetické pole, ktoré by nepriaznivo vplývalo na zdravie človeka.


Súvisiace produkty