Sálavé sklenené infrapanely

Moderné, sálavé, sklenené vykurovacie panely do rodinných domov, bytov či kancelárií.

Sálavé sklenené infrapanely

Sálavé sklenené vykurovacie panely GR

Sálavé sklenené vykurovacie panely GR fungujú na princípe sálavého vykurovania a tým nám ponúkajú jednoduchosť, čisté línie skla, energetickú úspornosť, obmedzenú cirkuláciu a vysušovanie vzduchu.
Sálavé sklenené panely sú konštruované z tvrdeného bezpečnostného 12 mm skla, vykurovacieho elementu, tepelnej poistky a prívodného vodiča. Panely sú určené k pevnej inštalácii na stenu, je možné ich zavesiť na šírku aj na výšku, pričom konzoly sú súčasťou balenia. Panely pripojíme pomocou prívodného vodiča do inštalačnej krabice. Panely odporúčame ovládať vhodnou reguláciou.

Vyrábajú sa v niekoľkých farebných prevedeniach a to: biela, čierna, červená, žltozelená a zrkadlo.
K sálavým skleneným panelom je možné si dokúpiť doplnky, a to držiak uterákov a podpery vykurovacích panelov – v prípade ak nechceme inštalovať panel na stenu.

Držiak uterákov (madlo)


Držiak uterákov sa dá inštalovať na ktorékoľvek farebné prevedenie skleneného panelu GR. Držiak je určený pre inštaláciu panelov na výšku, pričom samotná montáž je veľmi jednoduchá. Otvory v zadnej časti držiaka sa nasunú na horné dve skrutky panelu, za ktoré bude panel pripevnený k stene a následne sa panel zavesí do pripravených konzol. Po dotiahnutí fixačných matíc je držiak pevne umiestený medzi zadnou časťou panelu a závesnou konzolou. Takto sa zo štandardného panela stáva elegantné kúpeľňové vykurovacie teleso, na ktoré možno zavesiť uterák alebo osušku. Samotný držiak nie je výhrevný – teplý.

 

 

 

 

 

Podpery vykurovacích panelov GR

V prípade, že nie je možné zavesiť GR panel na stenu (napr. pri francúzskych oknách a iných presklených plochách), je možné použiť chrómové podpery k postaveniu panelu na podlahu. 
Panel sa vloží do výrezu podpier, ktoré sa k panelu zafixujú pomocou aretačných skrutiek. Panel je na podperách stabilný, so spodnou hranou 55 mm nad podlahou. Pri trvalej inštalácii je vhodné podpery pripevniť k podlahe pomocou skrutiek – v podstavci sú dva otvory s priemerom 6 mm pre vrták so zápustnou hlavou. Podpery sú určené iba pre typ GR a iba pre horizontálnu inštaláciu. Pri vertikálnej inštalácii (obzvlášť pri GR 900) je výrazne vyššie riziko náhodného prevrátenia panelu užívateľom. Na postavený panel nesmie byť vyvíjaný neprimeraný tlak – pri voľnom umiestnení hrozí prevrátenie, pri fixácii podpier k podlahe vzniká riziko poškodenia skla v mieste umiestnenia podpery.