Konvektory

Priamovýhrevné elektrické konvektory a sálavé elektrické konvektory majú vďaka tradícií, kvalite a priaznivej cene stále svoje miesto na trhu.

Konvektory

Elektrické konvektory

Elektrické konvektory patria medzi prvé výrobky používané vo veľkej miere pre elektrické vykurovanie. V súčasnej dobe sa hlavné vykurovanie v domoch rieši predovšetkým veľkoplošným podlahovým a stropným vykurovaním. Konvektory však majú vďaka tradícií, kvalite, priaznivej cene a zabudovanej regulácií stále svoje uplatnenie na trhu. 

Priamovýhrevné konvektory

Priamovýhrevné konvektory patria medzi základné typy konvektorov, sú jednoduché, nenáročné na údržbu s jednoduchou inštaláciou. Všetko teplo odovzdávajú konvekciou, avšak s ich elektronickými termostatmi je možné docieliť výnimočné prevádzkové parametre. Keďže majú veľmi dobrú dynamiku, sú vhodné do objektov s občasným, nepravidelným využívaním.

Priamovýhrevný konvektor Ecoflex je štandardný typ vybavený presným elektronickým termostatom (s pilotným vodičom). Konštrukčne je konvektor utvorený z oceľového plechu, riadiacej jednotky a lamelového vykurovacieho telesa. Povrch konvektora je chránený bielym komaxitom. Výdychová mriežka je biela. Inštalačný rám je súčasťou výrobku.

Priamovýhrevný konvektor Atlantic patrí medzi priamovýhrevné konvektory s elektronickým termostatom, s presnosťou 0,1 °C. Konštrukčne je tvorený karosážou z oceľového plechu a lamelového vykurovacieho telesa. Povrchová úprava je vykonaná komaxitom čistej bielej farby, biela je aj výdychová mriežka. Priamovýhrevný konvektor sa inštaluje pevne na stenu s pripojením prívodného vodiča do inštalačnej krabice. Inštalačný rám je súčasťou výrobku.

Sálavé konvektory

Sálavé konvektory sú najkomfortnejšie zariadenia medzi priamovykurovacími konvektormi a to vďaka infračervenému žiareniu, ktoré je do miestnosti predávané sálaním (až 50 % tepla). Vhodné sú na vykurovanie bytov, rodinných domov ale aj kancelárií, ordinácií ap. Elektrické sálavé konvektory spájajú v sebe výhody dvoch odlišných systémov. Infračerveného sálavého vykurovania, ktorého výhodou je sálavé teplo, úspornejšia prevádzka, rovnomerné rozloženie teploty a priaznivá mikroklíma. A taktiež konvekčného vykurovania, ktoré má výbornú dynamiku a taktiež výhodný pomer ceny a výkonu. Sálavé konvektory vedia vďaka svojmu sálaniu do veľkej miery eliminovať efekt „studenej podlahy“.

 
Konštrukčne je sálavý konvektor tvorený lakovanou karosážou z oceľového plechu, perforovanou čelnou mriežkou, elektronickou riadiacou jednotkou a špeciálnym lamelovým vykurovacím telesom, vytvárajúcim sálavú zložku. Povrch konvektora vrátane čelnej mriežky je chránený bielym komaxitom. Sálavý konvektor sa inštaluje pevne na stenu s pripojením prívodného vodiča do inštalačnej krabice. Inštalačný rám je súčasťou výrobku.

Sálavý konvektor Solius je vyrobený z oceľového plechu, prednej mriežky, elektronického termostatu s presnosťou 0,1 °C, pilotného vodiča a lamelového vykurovacieho telesa. Povrch konvektora vrátane čelnej mriežky je chránený bielym komaxitom. Konvektor je určený na pevnú nástennú inštaláciu s pripojením prívodného vodiča do inštalačnej krabice. Inštalačný rám je súčasťou výrobku.

Konvektory ADAX NEO

Vykurovacie konvektory ADAX NEO v sebe zahŕňajú vysokú technickú úroveň, špičkovú nórsku kvalitu a estetickú precíznosť. Vďaka týmto vlastnostiam a ekonomickej prevádzke sa stali neoddeliteľnou súčasťou domácností, obchodných priestorov či nízko- energetických domov.

Panely ADAX NEO zaručujú nižšiu spotrebu elektrickej energie, pretože využívajú špeciálnu kovovú vykurovaciu vložku, ktorá reaguje už pri nižších teplotách. Tiež majú zabudovaný digitálny termostat, na ktorom je možné nastaviť dvojakú teplotu (komfortnú a úspornú). Nastavená teplota sa zobrazí na LCD displeji a červená LED dióda nám signalizuje kúrenie. ADAX NEO konvektory sú pri správnom nadimenzovaní schopné garantovať vykurovanú teplotu 28 °C, na čo však za normálnych okolností nie je dôvod.

Pri inštalácii panelov nie je potrebný žiaden odborník, čím dochádza k ďalším úsporám. Konvektory sa jednoducho priskrutkujú na stenu a zapoja sa do elektrickej zásuvky pomocou 1,5 m dlhého prívodného kábla ukončeného vidlicou. 

Konvektory ADAX NEO sú v ponuke v bielej, šedej, červenej a čiernej farbe. Súčasťou balenia je aj montážny rám.

Konvektory ADAX NEO WIFI

Keďže ovládanie kúrenia na diaľku je čoraz viac žiadané, výrobcovia preto uvádzajú na trh aj konvektory so zabudovaným WiFi modulom. Do popredia uvádzame nórske konvektory špičkovej kvality s nadčasovým dizajnom, a to Adax Neo WiFi, prípadne Adax Clea WiFi.

Ovládajte teplotu v miestnosti takýmto pohodlným spôsobom z akéhokoľvek miesta a v akýkoľvek čas. Možnosť takejto regulácie Vám jednoznačne zaručí komfort, maximálnu kontrolu nad objektom a tiež výraznú úsporu energií. 

 

 

Výhody ovládania cez Wifi:

  • vzdialené ovládanie konvektora pomocou mobilného telefónu, tabletu s pripojením na internet z akéhokoľvek miesta na svete,
  • aplikácia je prispôsobená pre iOS, Android a Windows Mobile operačné systémy v slovenskom jazyku,
  • v prípade poruchy internetu  sa konvektor ovláda cez digitálny termostat a udržuje teplotu,
  • možnosť vytvárať vlastné týždenné programy vykurovania a upravovať ich,
  • upozornenie v prípade poruchy, alebo zlyhania pripojenia internetu.

 

 


Súvisiace produkty

Atlantic F125 - D 1000 W

152,66 €
Kód: 1699

ADAX NEO NP 12 KDT

224,10 € 249,00 €
Kód: P0311

Atlantic F125 - D 2500 W

220,72 €
Kód: 1702

Atlantic F125 - D 1500 W

165,13 €
Kód: 1700

ADAX NEO 12 WIFI

259,00 €
Kód: 1525

Atlantic F125 - D 2000 W

180,87 €
Kód: 1701

Atlantic F125 - D 500 W

141,67 €
Kód: 1698