Akumulačný radiátor Ecombi

Akumulačný radiátor Ecombi je revolučným produktom s vysokou účinnosťou a nízkou spotrebou. Patrí medzi najekonomickejšie, najúčinnejšie, flexibilné a presne kontrolovateľné vykurovacie zariadenie.

Akumulačný radiátor Ecombi

Inteligentný Ecombi systém má maximálnu kontrolu nad spotrebovanou elektrickou energiou a zároveň poskytuje maximálny komfort pre užívateľa. Každý deň zhodnotí spotrebu energie a tepelné straty v miestností, za účelom presného stanovenia potrebnej  tepelnej energie. Na základe toho optimalizuje akumuláciu tepla. To všetko je riadené zabudovanou centrálnou riadiacou jednotkou ESICC (Ecombi Smart Input Charge Control), ktorá zabraňuje zbytočnej spotrebe elektrickej energie.

Princíp fungovania akumulačného radiátora Ecombi

Ecombi je kombináciou ekonomických akumulačných kachlí a konvektora, čím umožňuje rovnomerné vykurovanie počas celého dňa. Je možné ho inštalovať ako samostatný vykurovací systém alebo aj ako doplnok existujúcich vykurovacích systémov.

Poskytuje teplo z dvoch samostatných a plne automaticky riadených zdrojov, ktoré sa môžu používať aj samostatne:

  • akumulačná kachľa  - ktorá vďaka  akumulačným keramickým blokom akumuluje teplo počas nízkeho tarifu v noci a odovzdáva ho počas celého dňa,
  • konvektor – ktorý prostredníctvom zabudovanej špirály v prednej časti zariadenia odovzdáva teplo a slúži len ako doplnok pre vykurovanie.

Proces akumulácie (nabíjania) akumulačných kachlí je plne programovateľný. Je tu možnosť denného alebo týždenného programovania a viacerých nabíjacích periód počas dňa. Po nastavení požadovanej teploty a naprogramovaní nabíjacích periód bude zariadenie fungovať automaticky. Ak vonkajšia teplota náhle klesne a akumulované teplo nestačí na udržiavanie požadovanej teploty v miestnosti, konvektorová časť zariadenia sa automaticky zapne ako doplnkový vykurovací zdroj. ECOMBI automaticky opraví naprogramované parametre tak, aby sa minimalizovalo použitie konvektora; to znamená, že pri najbližšej perióde nabíjania zariadenie bude automaticky akumulovať viac tepla, aby sa vyhlo zapnutiu konvektorovej časti. Ak sa však počas nasledujúcej etapy odovzdávania tepla zistí, že naakumulovanej energie je veľa, automaticky znovu zníži nasledujúcu periódu nabíjania, čo zároveň zvyšuje komfort a znižuje náklady na vykurovanie. ECOMBI tak počas doby nabíjania akumuluje iba toľko energie, koľko je potrebné.

Riadiaca jednotka ESICC

Riadiaca jednotka ESICC je najdôležitejším pilierom akumulačného radiátora Ecombi. ESICC je centrálna riadiaca jednotka odberu elektrickej energie, ktorá bola vyvinutá pre optimalizáciu tepla počas nízkej tarify. Obsahuje veľmi citlivý termostat s presnosťou ± 0,1 °C, ktorý vykonáva kontinuálne meranie teploty miestnosti a udržuje požadovanú komfortnú teplotu pre užívateľa. Zároveň presne monitoruje potrebnú energiu pre dosiahnutie komfortnej teploty, čím dosahuje vyššiu efektivitu znižovania spotreby elektrickej energie. Displej zariadenia ECOMBI je veľmi intuitívny. Po nastavení požadovanej teploty vás centrálna riadiaca jednotka jednoducho navedie na nastavenie ostatných parametrov.

Zloženie akumulačnej kachle

Akumulačné kachle pri zariadení Ecombi majú jedinečné vlastnosti výnimočný výkon vďaka vysokokvalitným komponentom z ktorých sú vyrobené. Patria tu izolácia Microtherm, vermikulit, keramické vlákno, keramické akumulačné bloky s vysokou hustotou, vysoko účinné kontrolné a bezpečnostné prvky.

Pre akumulačné kachle je veľmi dôležitá izolácia a preto sa tu stretávame až s troma typmi tepelnej izolácie:
  • microtherm – patrí medzi najúčinnejšie izolačné materiály; má nízku vodivosť a vysokú tepelnú odolnosť, vďaka čomu sa používa aj v leteckom priemysle; umožňuje zachovanie nízkej povrchovej teploty zariadenia a zabraňuje tepelným stratám; akumulačné kachle obsahujú až o 20 – 30 % viac tejto izolácie ako ostatné produkty na trhu, vďaka čomu sa predĺžila tepelná retenčná schopnosť a skutočná doba odovzdávania tepelnej energie,
  • vermikulit – je kompaktný a jeden z najľahších izolačných materiálov; jeho hmotnosť je o 60 % nižšia ako pri ostatných izolačných materiáloch na trhu; je ohňovzdorný a trvácny; jeho vysoká odolnosť je ideálna pre akumulačné kachle s ťažkými keramickými blokmi vo vnútri,
  • keramické vlákno – vysoká odolnosť proti vysokým teplotám a teplotným cyklom; výhodou je nízka miera zmrštenia materiálu; neobsahuje žiadne organické spojivo, čo umožňuje vylúčenie nepríjemných pachov počas nabíjacích cyklov; jeho flexibilita a nízka tepelná vodivosť zlepšujú účinnosť akumulačných kachlí.

Prevádzkové režimy Ecombi

  • akumulačná kachľa samostatne – funguje samostatne bez konvektora, ako klasické akumulačné kachle, má nastaviteľné výkonnostné stupne intenzity akumulácie od 0 – 5,
  • konvektor samostatne – využíva sa iba vtedy ak je potrebné dočasné vykurovanie miestnosti; konvektor vykuruje, kým nedosiahne požadovanú teplotu; akumulačná časť sa vôbec nespúšťa,
  • kombinácia akumulačnej kachle a konvektora – ECOMBI tu funguje ako „akumulačná kachľa samostatne“, ale pri výraznom znížení teploty v miestnosti sa konvektorová časť môže zapnúť pre rýchlejšie dosiahnutie požadovanej teploty; akumulačná časť a konvektor nemôžu pracovať súčasne, ich výkony sa nikdy nesčítajú; akumulačná časť má vždy prioritu; konvektorová časť môže pracovať kedykoľvek počas dňa, aj počas nízkej tarify; konvektor nemôže pracovať vtedy keď sa akumulačná časť nabíja,
  • automatická kombinácia akumulačnej kachle a konvektora –pracuje kombinovaným spôsobom automaticky; funguje podobne ako „kombinácia akumulačnej kachle a konvektora“, ale percento nabíjania sa tu koriguje automaticky; ak konvektorová časť musí pracovať viac, automaticky pri najbližšom nabíjacom procese sa percento nabíjania akumulačnej časti zvyšuje; a ak prevádzka konvektorovej časti neprekročí tú hodnotu, pri najbližšom nabíjaní sa percento nabíjania znižuje; tento režim maximálne prispôsobí spotrebu ku skutočným tepelným potrebám,
  • temperovanie – akumulačná časť sa tu vôbec nezapne a funguje len konvektorová časť, ktorá  udržuje teplotu v miestnosti okolo + 7 °C.

Týždenné programovanie Ecombi

Týždenný program umožňuje nastavenie vykurovania alebo temperovania priestorov počas týždňa.

Intuitívne ovládanie

Displej zariadenia je veľmi intuitívny a po nastavení požadovanej teploty, vás sám navedie na nastavenie ostatných parametrov.

Režim fungovania a požadovaná komfortná teplota je nastaviteľná pomocou troch jednoduchých krokov!

 

Pre aktiváciu AUTO režimu stlačte tlačidlo „mod“, kým sa na displeji neobjaví „A“.

 

 

Zvoľte požadovanú teplotu v miestností pomocou trojuholníkových tlačidiel „+“ a „-“.

 

 

 

 

A už si len vychutnajte komfort.

 

 

Oneskorené nabíjanie

Aby bol akumulačný radiátor Ecombi plne nabitý na začiatku obdobia odovzdávania tepla je tu funkcia „oneskorené nabíjanie“. To znamená, že ak počas nabíjania v nízkej tarife, ktorá trvá 8 hodín, potrebuje Ecombi naakumulovať iba 50% tepelnej energie, tak Ecombi bude nabíjať posledné 4 hodiny z 8 hodín nízkej tarify.

Údržba a bezpečnosť

Inštalácia systému Ecombi je veľmi jednoduchá a nevyžaduje žiadne stavebné práce. Nevyžaduje žiadnu ročnú údržbu a neobsahuje žiadne komponenty, ktoré sa môžu časom opotrebovať . Pre svoje fungovanie nepotrebuje  žiadne fosílne palivá ako sú ropa, či zemný plyn a vykurovanie poskytuje za naozaj nízke prevádzkové náklady. Môže fungovať tiež prostredníctvom obnoviteľných zdrojov energie, ako sú slnko či vietor. Počas fungovania neprodukuje spaliny, ani iné škodlivé látky pre životné prostredie. Je teda maximálne šetrní k životnému prostrediu.

Používaním stránok prevádzkovateľa Soleya s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.